Zdravím všechny příznivce řemeslných piv!

Vy, kdo se chcete dozvědět o výrobě piva (nejen řemeslného) něco více, jste na správné adrese.
V našem řemeslném pivovaru se dozvíte, jak vaříme pivo značky PETR HAUSKRECHT-PARNÍ PIVOVAR, ochutnáte speciální slady, přivoníte nejen k Žateckému chmelu a samozřejmě se můžete zeptat na cokoliv, co s pivovarnictvím nebo naším pivovarem souvisí.

Můžete se těšit na degustaci piv, která jsou v době Vaší návštěvy zrovna na čepu v pivovarské Šalandě a na malou výstavu pivovarských a hostinských relikvií z dob dávno minulých.

Prohlídky 2

Prohlídky 1

Domů si odnesete naši exkluzivní prohlídkovou sklenici: nikde jinde na světě ji nedostanete a jistě potěší srdce každého sběratele. V krátkém filmu uvidíte postup výroby piva v našem pivovaru den po dni a třeba se dozvíte něco víc i o mně ...

Ale ještě než odejdete domů, nabídneme Vám aktuální sortiment našeho Brewhouse Shopu s exkluzivní nabídkou dárkových předmětů a širokého sortimentu našich čerstvě stočených řemeslných piv, které jinde na světě nekoupíte!

Prohlidky 3

Prohlídky 4

A kdo se nemůže naší prohlídky již dočkat, může se zatím projít naším pivovarem alespoň virtuálně zde.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Pravidelné termíny:út, čt od 16,00 nebo 17,00 (po domluvě)

Maximální počet účastníků:15 osob

Věková hranice:18 let

Doba trvání:asi 120 min.

Cena:240 Kč

 

Požadovaná obuv

Prosíme, nechte doma otevřené boty a lodičky na podpatku – v každém pivovaru se totiž mohou na podlaze objevit tekutiny, jejichž přímý kontakt s kůží není žádoucí.

galerie

 Staňte se na Den sládkem našeho Parního pivovaru! 

Vyzkoušejte si na jeden den práci sládka, uvařte s ním naše pivo a načerpejte nové znalosti nejen o výrobě piva, ale o všem, co s ním souvisí.

VIDEO: Vlastíkův den sládkem

Vařit pivo je tvrdá, poctivá každodenní dřina, kterou zvládnou jen ti nejlepší! Zde si rádi vypůjčíme rčení Rudy Švaříčka – „Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně když je silný“. Ale nebojte se, Váš zážitek u nás jistě pozitivní bude. Poznáte práci našeho sládka krok za krokem, dozvíte se zajímavosti o pivě, technologickém postupu jeho výroby, seznámíte se se všemi pomůckami a ingrediencemi ve výrobě a ochutnáte piva, zrající v našich tancích, která na své uvedení na trh teprve čekají...

Náš zkušený sládek se vám bude věnovat celý den. Poví vám, co máte dělat a vysvětlí, proč to tak máte udělat. Brzy ráno si tak vyzkoušíte šrotování sladu, přípravu varny, vystírku, rmutování, scezování a na závěr chmelovar, dále měření parametrů sladinky, chlazení mladiny až po spílání do kvasných tanků. Čeká vás plno dalších zážitků, které vám zůstanou hluboko pod kůží.

Co zažijete?

 • aktivní celodenní účast při výrobě piva s naším sládkem
 • ochutnávku piv, toho času dozrávajících v našem ležáckém sklepě
 • studenou sládkovu ranní snídani a teplý oběd v našem oblíbeném Gourmet Restaurantu
 • domů si odnesete:
  • dárkový balíček našich piv
  • jednu ze tří našich originálních sklenic
  • Certifikát: Vařil jsem Hauskrechtovo pivo
 • asi za 5 týdnů (podle druhu vařeného piva) 10 ks PET lahví s etiketou s vlastním portrétem a 30 L sud vámi uvařeného piva

Co si musíte přinést s sebou?

 • OP, potvrzující, že jste starší 18 let
 • pracovní boty, teplé pracovní oblečení (v zimních měsících dosahuje teplota v našich výrobních prostorách okolo 12 °C)

Kolik času s námi strávíte?

Naše várka trvá zhruba 10 hodin, šrotováním zahajujeme obvykle mezi 5,00 a 6,00 a studenou mladinu tak spíláme mezi 16,00 a 17,00 – je samozřejmě na vás, jak dlouho vás to s námi bude bavit, rádi vás ale zaměstnáme i třeba na lepení etiket, nebo mytí sudů.

Jak si Den sládkem objednat?

Nejlépe 3 týdny předem: termín stanovíme dle varního plánu po poradě s Petrem nebo jeho zástupcem a samozřejmě vámi na některý z všedních dnů. Den sládkem lze objednat i jako dárkový poukaz. Objednávejte nejlépe e-mailem: pivovar@hauskrecht.cz

Cena

1 osoba..... 7.990,-

2 osoby .....14.000,-